Menu Close

Menštruačné kŕče

Úvod

Pre niektoré ženy je menštruácia relatívne bezbolestnou záležitosťou. Iné ženy však plánujú všetko počas mesiaca v náväznosti na menštruáciu. Avšak menštruácia je prirodzeným aspektom života, ktorý spája všetky ženy. A keďže je to časť nášho každodenného života, je dôležité, aby sme boli schopné robiť to, čo chceme, bez obmedzení, ktoré prinášajú menštruačné bolesti. Táto časť web-stránky Buscopan® popisuje príznaky a príčiny menštruačných bolestí a predstavuje niektoré účinné metódy liečby, ktoré zabránia tomu, aby kŕče počas menštruácie riadili náš život.

men

Každá žena prežíva menštruáciu osobitým spôsobom. V bežnom prípade je táto bolesť pociťovaná v dolnej časti brucha. Niektoré ženy pociťujú bolesť aj v dolnej časti chrbta. Menštruačné bolesti sú často sprevádzané bolesťami hlavy, únavou, nafukovaním a precitlivenosťou na bolesť.

Bolesť, ktorú mnohé ženy zažívajú pred a počas menštruácie, vzniká v dôsledku sťahovania svalstva maternice a okolitých orgánov. Tieto svalové kontrakcie sú prirodzenou súčasťou menštruačného cyklu. Svaly maternice sa sťahujú a tak napomáhajú odlúpnutiu zväčšenej výstelky maternice zo stien maternice.

Bolesť súvisiaca s menštruačnými kŕčmi sa môže zhoršovať v dôsledku viacerých faktorov vrátane:

  • hormonálnych zmien
  • nedostatku horčíka
  • nedostatku esenciálnych mastných kyselín
  • nedostatku vitamínu B611

Existuje veľa možností zmiernenia menštruačných bolestí.Kŕče sprevádzajúce men Silné menštruačné bolesti je možné úspešne liečiť liekmi proti kŕčom (za účelom úľavy kŕčov okolitých orgánov nachádzajúcich sa v brušnej dutine) v spojitosti s analgetikami (liekmi proti bolesti).

Ak sa vaše menštruačné bolesti neočakávane zhoršili, alebo sú sprevádzané horúčkou, stratou váhy alebo inými nezvyčajnými príznakmi, navštívte lekára špecialistu.