Menu Close

Bolesť a kŕče brucha

Úvod

abdominal
Nedávny globálny prieskum ukázal, že takmer štvrtina populácie trpí bolesťami a kŕčmi brucha. Tento výskum zistil, že 22% mužov a 31% žien už zažilo bolesti, kŕče alebo diskomfort v brušnej oblasti. Problémy sa väčšinou prvýkrát vyskytli okolo dvadsiateho až tridsiateho roku života. Dve tretiny ľudí, ktorí zažili tento bežný stav uviedlo, že symptómy sa objavili nečakane, bez varovania. Jedna tretina tvrdí, že trpia agonizujúcou bolesťou každý týždeň. Tieto bolesti sa môžu vyskytnúť kedykoľvek a sú jednou z najčastejších príčin absencie v zamestnaní. Problémy môžu byť mierne, nepríjemné až veľmi závážné. 8,9 Táto časť stránky Buscopan® sa venuje rôznym druhom bolestí a kŕčov brucha, ako aj diskomfortu v oblasti brucha, ich možné príčiny a spôsoby liečby. abdominal

Kde vás bolí?

Lokalizácia a charakter bolesti brucha nám môže poskytnúť dôležité informácie vedúce k pravdepodobnej príčine. Pamätajte si, že ak máte silné bolesti brucha sprevádzané horúčkou alebo stratou na váhe, alebo ak ste zaznamenali krv v stolici, v prípade, že máte v rodinnej anamnéze choroby tráviaceho systému, navštívte lekára špecialistu.

1 V hornej časti brucha za hrudnou kosťou (sternum)

Ostrá a pálivá bolesť v dolnej časti hrudníka (pálenie záhy), môže byť spôsobená refluxom žalúdočnej kyseliny, známym aj ako zlé trávenie alebo dyspepsia. Tento problém je zvyčajne dočasný a môžeme mu predísť konzumáciou menších porcií jedla. Tento typ bolesti je možné zmierniť podaním antacíd (lieky neutralizujúce žalúdočnú kyselinu). V prípade opakujúcej sa alebo silnejúcej bolesti spôsobenej refluxom žalúdočnej kyseliny, vyhľadajte lekára špecialistu.

2 Stredná oblasť brucha

Kŕčová bolesť v strednej časti brucha môže byť dôsledkom kŕčov svalstva žalúdka alebo tenkého čreva, ktoré sú reakciou na stravu, stres alebo iné vonkajšie vplyvy. Kŕče môžu byť sprevádzané žalúdočnými zvukovými efektmi, grganím alebo nafukovaním. Buscopan® poskytuje cielenú a účinnú úľavu od tohto druhu bolesti. V prípade pretrvávajúcich problémov odporúčame konzultácie s lekárom špecialistom.

3Dolná časť brucha na ľavej alebo pravej strane

Kŕčové bolesti v dolnej časti brucha na ľavej alebo pravej strane môžu byť spôsobené sťahovaním svalstva hrubého čreva. Tento druh bolesti môže byť sprevádzaný nafukovaním, plynatosťou a/alebo zmenami vo vyprázdňovaní. Buscopan® poskytuje cielenú a účinnú úľavu od tohto druhu bolesti. V prípade pretrvávajúcich problémov odporúčame konzultácie s lekárom špecialistom.

4 Dolná časť brucha na ľavej alebo pravej strane

Kŕčové bolesti v dolnej časti brucha na ľavej alebo pravej strane môžu byť spôsobené sťahovaním svalstva hrubého čreva. Tento druh bolesti môže byť sprevádzaný nafukovaním, plynatosťou a/alebo zmenami vo vyprázdňovaní. Buscopan® poskytuje cielenú a účinnú úľavu od tohto druhu bolesti. V prípade pretrvávajúcich problémov odporúčame konzultácie s lekárom špecialistom.

Orgány v brušnej dutine sú veľmi citlivé na vnútorné a vonkajšie vplyvy. Všetko, čo zjeme, prechádza tráviacim traktom, teda akékoľvek alergie na potraviny, citlivosť alebo potravinové intolerancie môžu veľmi rýchlo viesť k bolestiam brucha. Taktiež choroba môže spôsobiť kŕče orgánov tráviaceho traktu. Avšak, je nutné si pamätať, že brucho reaguje tak na fyzické ako aj psychické stimuly. Nervozita a napätie často spôsobujú sťahovanie svalov žalúdka, tenkého alebo hrubého čreva a v dôsledku toho bolesti brucha. V období stresu a zmien trpí veľa ľudí dočasným výskytom bolesti žalúdka. Ak sa u vás vyskytne bolesť brucha a kŕče, ktoré pretrvávajú alebo sa zhoršujú, alebo ak je bolesť sprevádzaná horúčkou alebo stratou na váhe, alebo ak ste si všimli krv v stolici, konzultujte tieto symptómy so svojim lekárom.

Liečba kŕčov a bolesti brucha

Existuje mnoho efektívnych spôsobov znižovania alebo dokonca úplného odstránenia bolestí spôsobených kŕčami v bruchu. Samozrejme, prevencia je vždy lepšia ako liečba: ak je to možné, vylúčte z jedálnička nápoje a potraviny, o ktorých viete, že u vás spustia tieto problémy a pokúste sa minimalizovať vplyvy stresu na trávenie. Ak vás už bolesť zasiahla, je dobré poznať overené a bezpečné terapeutické spôsoby. V prípade, že sa po podaní lieku Buscopan® nedostaví úľava po niekoľkých dňoch, je dôležité navštíviť svojho lekára alebo lekára špecialistu, ktorý vám môže predpísať iný liek podľa vašej diagnózy alebo odporučiť vhodný diétny plán.

Súvisiace

Prečo používať Buscopan®?

PRODUKTY